W życiu każdego człowieka zdarzają się różne sytuacje, dlatego w niektórych z nich warto udać się po pomoc do osoby, które pomoże w sprawnym rozwiązaniu danej sprawy, czyli adwokata. Brak odpowiedniej wiedzy na temat obowiązujących przepisów w kraju może zaszkodzić, przez co niewiedza ta może wiele kosztować, dlatego nie warto ryzykować i powierzyć swoje sprawy prawnikowi. Nasza kancelaria adwokacka znajduje się w Olsztynie. Specjalizujemy się w wielu gałęziach prawa, między innymi karnego, cywilnego, rodzinnego, opiekuńczego oraz administracyjnego.

Konflikty między małżonkami

Spory, które występują między partnerami czy małżonkami nierzadko kończą się na sali sądowej, a postępowania te najczęściej dążą do zniesienia formalnego związku przez rozwód. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc prawnika, który będzie w stanie reprezentować klientów w ciągu całego etapu postępowania sądowego. Do obowiązków adwokata naszej kancelarii należeć będzie konstruowanie pozwów rozwodowych i dostarczanie do urzędu wszelkich dokumentów. Za najczęstsze przyczyny rozpadu związków uznaje się przede wszystkim uzależnienia od niektórych substancji, podejrzenie zdrady, zaniedbywanie rodziny czy niezgodność charakterów. Rozwód w takich przypadkach to jedyne rozwiązanie, które jest w stanie załagodzić konflikt między partnerami. W naszej kancelarii adwokackiej przeprowadzamy wiele takich spraw sądowych, podczas których zapewniamy pełne wsparcie naszym klientom.

Sprawy prawa opiekuńczego i rodzinnego

Jednym z najczęstszych postępowań dotyczących dzieci są spory o ustalenie ojcostwa czy jego zaprzeczenie. Adwokat, który zajmuje się taką sprawą, ma za zadanie ustalić kontakty z dzieckiem oraz władzę rodzicielską. Odpowiednie wsparcie jest istotne, bowiem pozwala uzyskać korzystne orzeczenie sądu w postaci ograniczenia kontaktów z dzieckiem lub całkowitego zakazu wydanego dla rodzica. Tego typu sprawy prowadzone w naszej kancelarii adwokackiej mogą dotyczyć nie tylko najmłodszych, bowiem alimenty mogą być też przydzielone dla współmałżonka.

Niezbędne wsparcie prawnika

Toczące się miesiącami postępowania rozwodowe, mogą przebiec w łagodnej atmosferze, dlatego warto zadbać o wsparcie prawnicze. Taka osoba zajmie się uporządkowaniem dowodów posiadanych przez strony czy wypełnieniem wielu potrzebnych dokumentów. Z pomocą prawnika można także znacznie szybciej uregulować sprawy związane z przyznaniem opieki nad dziećmi i nie tylko. W ramach obsługi prawnej kancelaria może udzielić także porad, a także udzielić informacji na temat spraw dotyczących prawa karnego, cywilnego oraz administracyjnego.

Strona korzysta z ciasteczek (plików cookies). Pozostając na stronie akceptujesz ich użycie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności lub ukryj ten komunikat. x