Postępowanie egzekucyjne

Postępowanie egzekucyjne

Uzyskanie korzystnego wyroku, czy to w postępowaniu cywilnym, czy też rodzinnym, nie zawsze oznacza koniec naszej drogi w walce o swoje racje. Wielokrotnie, pomimo zasądzenia na naszą rzecz należnego nam świadczenia, alimentów bądź obowiązku wydania rzeczy, spotykamy się z utrudnieniami i niechęcią do przestrzegania prawomocnego orzeczenia Sądu przez drugą stronę. W takiej sytuacji warto rozważyć zainicjowanie postępowania egzekucyjnego.

Postępowanie egzekucyjne to prowadzone na podstawie kodeksu postępowania cywilnego czynności, mające na celu przymusową realizację tytułu wykonawczego i określonego w nim obowiązku świadczenia, które dłużnik jest zobowiązany spełnić na rzecz wierzyciela.

Podstawą każdego postępowania egzekucyjnego jest wniosek, wskazujący świadczenie, które winien spełnić dłużnik oraz sposoby egzekucji, a także podstawę, na jakiej wierzyciel ma prawo do danego żądania. Spójna treść, a także stosowne żądania, wynikające z przepisów prawa, mające na celu poszukiwanie majątku dłużnika oraz dokonanie egzekucji, to podstawy wniosku o wszczęcie egzekucji, bez których postępowanie egzekucyjne może się przedłużać i finalnie powodować nieściągalność dłużnika.

Kancelaria Adwokacka Adwokata Macieja Zielińskiego służy kompleksowym doradztwem oraz świadczy usługi w zakresie prowadzenia spraw z zakresu postępowania egzekucyjnego.  Kancelaria oferuje swoje usługi między innymi w zakresie:

  • wyboru najskuteczniejszego sposobu egzekucji wobec nieuczciwego dłużnika,
  • sporządzania wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego,
  • prowadzenia postępowania egzekucyjnego,
  • dokonywania zabezpieczenia roszczeń.

Umiejętne korzystanie z narzędzi, jakie daje prawo wierzycielom przeciwko nieuczciwym dłużnikom, umożliwia szybszą oraz bardziej skuteczną windykację!

Strona korzysta z ciasteczek (plików cookies). Pozostając na stronie akceptujesz ich użycie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności lub ukryj ten komunikat. x