Egzekucja długów

Uzyskanie korzystnego wyroku przed sądem nie zawsze oznacza koniec naszej drogi w walce o swoje racje. Wielokrotnie, pomimo zasądzenia na naszą rzecz należnego nam świadczenia, alimentów bądź obowiązku wydania rzeczy, egzekucja długów napotyka trudności.  W takiej sytuacji warto rozważyć zainicjowanie postępowania egzekucyjnego.

Postępowanie egzekucyjne to prowadzone na podstawie kodeksu postępowania cywilnego czynności. Mają one na celu przymusową realizację tytułu wykonawczego i określonego w nim obowiązku świadczenia, które dłużnik jest zobowiązany spełnić na rzecz wierzyciela.

Podstawą każdego postępowania egzekucyjnego jest wniosek egzekucyjny. Wskazuje on świadczenie, które winien spełnić dłużnik oraz sposoby egzekucji. Wniosek zawiera także  podstawę żądania. Spójna treść, a także stosowne żądania, wynikające z przepisów prawa, mające na celu poszukiwanie majątku dłużnika oraz dokonanie egzekucji, to podstawy wniosku o wszczęcie egzekucji, bez których postępowanie egzekucyjne może się przedłużać i finalnie powodować nieściągalność dłużnika.

Kancelaria Adwokacka Adwokata Macieja Zielińskiego służy kompleksowym doradztwem oraz świadczy usługi w zakresie prowadzenia spraw z zakresu postępowania egzekucyjnego.  Kancelaria oferuje swoje usługi między innymi w zakresie:

  • wyboru najskuteczniejszego sposobu egzekucji wobec nieuczciwego dłużnika,
  • sporządzania wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego,
  • prowadzenia postępowania egzekucyjnego,
  • dokonywania zabezpieczenia roszczeń.

Umiejętne korzystanie z narzędzi, jakie daje prawo wierzycielom przeciwko nieuczciwym dłużnikom, umożliwia szybszą oraz bardziej skuteczną windykację! Z nami egzekucja długów ma większe szanse na powodzenie.

Zapraszamy do kontaktu.

Strona korzysta z ciasteczek (plików cookies). Pozostając na stronie akceptujesz ich użycie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności lub ukryj ten komunikat. x